Strážní andělé v 1.A

Kamarád, přítel, pomocná ruka jsou pojmy, které k životu dětí neodmyslitelně patří. Na naší škole se stalo samozřejmostí, že starší žáci pomáhají svým mladším kamarádům. Letošním školním rokem jsme si na pomoc pozvali „anděly strážné“. Žáci prvňáci mají za sebou již druhý týden školy a po celu dobu jim byli nablízku jejich patroni, andělé strážní, v podobě žáků deváté třídy. Každý deváťák si vzal pod svá křídla jednoho z prvňáčků a o přestávkách jim dělali radost svou návštěvou, malým dárkem či procházkou po škole. Tímto dochází ke spolupráci mezi žáky, kteří se příliš neznají a během běžného školního dne se míjí na chodbách. Starší žáci pomáhají mladším, dochází k seznamování, rozvíjení empatie a k vzájemné komunikaci. Andělé strážní byli našim prvňáčkům vždy po boku a vše zvládli na jedničku. V takových okamžicích se buduje kamarádský vztah mezi žáky na škole, která má pověst rodinné školy. A my už se těšíme, že toto dvoutýdenní přátelství budeme v průběhu školního roku prohlubovat dalšími společnými aktivitami.

Mgr. Andrea Krejčí