Beseda o bezpečném chování

Dne 21. 10. se třídy 2. A, 5. A a 8. A postupně zúčastnily besedy o bezpečném chování, kterou vedla členka Policie ČR nprap. Ing. Barbora Balášová. Každá hodina byla uzpůsobena věku žáků. Hlavním tématem této besedy bylo bezpečné chování především na sociálních sítích. Velká část této hodinové besedy byla postavena zejména na komunikaci mezi přednášející a žáky. Žáci sdíleli své poznatky a zkušenosti a společně s policistkou si vysvětlovali, jak by se správně měli chovat. Postupně docházeli k závěru, že musí být obezřetní ve vybírání přátel na sociálních sítích, nezveřejňovat osobní údaje či nevhodné fotografie. Každý problém policistka doložila příklady z policejní praxe. Na závěr žákům vysvětlila, jak se mají bránit v případě, když se cítí ohroženi na sociální síti i v reálném životě. Beseda byla pro žáky jistě přínosná a díky ní si osvojili spoustu důležitých informací do života.

Mgr. Zuzana Machálková

DSCN1190DSCN1189

DSCN1188 DSCN1187