Beseda "Projekt pomoc Ukrajině"

Projekt pomoc Ukrajině
Ve spolupráci s Charitou Holešov a 2. ZŠ, Smetanovy sady 625 uspořádala arcidiecézní charita Olomouc dne 18. 9. 2014 besedu s prezentací pro žáky 8. a 9. ročníku naší školy. S celým projektem nás seznámil pan Rostislav Strajvus, ukrajinský kněz. Tato charita pomáhá i mimo území ČR. Dlouhodobé projekty má na Haiti a Ukrajině, která právě byla cílem besedy. Na Ukrajině začala pomáhat krátce po r. 1990. Organizovala zásilky humanitární pomoci a ozdravné pobyty.

V posledních letech se věnují dlouhodobým aktivitám:
– Pomoc dětem ulice.
– Dobrovolnické aktivity na Ukrajině.
– Materiální pomoc.
– Projekt “Studijní fond“ – podpora vzdělání dětí z dětských domovů na Ukrajině.

Žáci byli překvapeni podporou současné Ukrajiny, kdy charita pomáhá spoustě potřebných lidí. Myslíme se všemi mírumilovnými lidmi na děti a obyvatele Ukrajiny právě v době, kdy se zástupci Kyjeva a proruských separatistů dohodli na 30 kilometrové zóně na východě Ukrajiny. Věříme, že tento akční plán pro mír zajistí dodržování příměří.

za pedagogy a žáky
Mgr. Drahomíra Konvalinková

Ukrajina - prednaska 2014 (1) Ukrajina - prednaska 2014 (8) Ukrajina - prednaska 2014 (16)