Besídka ke Dni matek

Každým rokem se v naší škole scházíme, abychom společně oslavili Den matek. I letošní školní rok nebyl výjimkou a žáci pod vedením svých paní učitelek předvedli svá vystoupení, aby udělali radost především svým maminkám.  Po přivítání maminek i ostatních hostů paní zástupkyní, převzali slovo chlapci z 5.A, kteří celou besídku uváděli. Program byl motivovaný v duchu TV. Zapojili se i nejmenší žáci z 1.A, jež nám předvedli chvilku poezie a ukázali, jak krásně umí přednášet a zpívat milé básničky i písničky o maminkách. Žáci z 2.A nám přepnuli TV na stanici Déčko. Zahráli nám pohádku o Boudě, budce a také zpívali i recitovali v angličtině. Potom nám školní sbor ukázal, že má opravdu šikovné zpěváky a místo reklamy v TV nám pěkně zazpívali. Třída 3.A ráda poslouchá Óčko a společně natočili svůj videoklip, který promítli na plátno. K tomu také zatančili i zazpívali. 4.A nám ukázala, že ani ztráta signálu žákům nevadí a při čekání na něj nám zazpívali a předvedli dramatizaci. Nakonec žáci z 5.A navolili sportovní program, kde jsme mohli vidět napínavý šachový souboj, fotbal i roztleskávačky. Závěrem vystoupení zazpívaly všechny děti společnou písničku a předaly svým maminkám přáníčka a dárečky.

Mgr. Andrea Krejčí