Deváťáci besedovali o AIDS

Kromě toho, že se poslední lednový pátek proměnila 2. ZŠ Holešov ve volební místnost, poněvadž se volil prezident České republiky, besedovali naši deváťáci o AIDS.  
Právě informace o nemoci – principu, způsobech přenosu, diagnostice a současné léčbě a zejména efektivní prevenci – byly hlavní náplní lektorovy prezentace. Mnohé žáci znali již ze školy – předmětu výchova ke zdraví, ale hlavně se spoustu nového a velmi důležitého dozvěděli.
A proč je tak podstatné neustále připomínat tuto nemoc? Protože počet lidí infikovaných virem HIV stále vzrůstá. A jak je vůbec možné, že při dnešní informovanosti je mládež tak neopatrná a nakazí se? Ono totiž na rozdíl od představy mnohých lidí se může nakazit opravdu každý bez ohledu na rasu, pohlaví, náboženství nebo sexuální orientaci.

Foto zde:

 AIDS