English Projects

V rámci výuky vytvářejí žáci prvního i druhého stupně svoje projekty do anglického jazyka. Cílem těchto prací je umět znalosti a dovednosti získané v hodinách samostatně použít a seznámit ostatní se svým pohledem na různé oblasti společenského života. A tak můžeme například poznat názor žáků na život v současnosti porovnaný s životem v minulosti, jejich vnímání životního prostředí, zajímavá zeměpisná a historická fakta, údaje o zdravém stravování, bydlení, škole, módě, zálibách, přičemž každá práce přináší vždy něco nového. V anglickém jazyce proto vytváříme několik projektů ročně.
V 8. třídě jsme si tentokrát vybírali z oblíbených měst v USA. Zapomeňte ale na to, že bychom chtěli upozornit na New York, Washington či jiná přelidněná místa. Zaměřili jsme se na taková místa, po jakých naše srdce teď momentálně – na konci školního roku –  touží. Vyhrálo Miami, jako vysněný cíl našeho odpočinku po celoroční dřině.
V 6. třídě jsme pro změnu vytvářeli město. Takové, které by se nám líbilo a bylo by v něm vše, co chceme ve městě mít. Abychom to ale neměli tak jednoduché, jednotlivé budovy jsme popsali. A to tak, že když do tohoto města přijedete, abyste hned vše našli. Naší fantazii jsme žádné meze nekladli, takže města byla podle našich představ
V páté třídě žáci zase předvedli, jak dobře se už umí vyjadřovat v angličtině. Na zadané téma „I and my family“ měli povídat. Všichni žáci, kteří se soutěže zúčastnili, byli úspěšní.

Výsledková listina
5.A
1. Nikola Geryková, Natálie Bártová, Veronika Bartová

6.A
1. Alžběta Chudárková, Veronika Bardodějová, Barbora Čunková

8.A
1. Markéta Mikešková, Marta Galasovská

 Projektový den