Zápis budoucích prvňáčků

V pátek 12. 2. 2016 proběhl na naší škole zápis dětí do prvního ročníku příštího školního roku 2016/2017. Role hostitelů se ujali žáci devátých tříd a mile vítali děti i rodiče již při vstupu do školy, která byla vyzdobená v duchu Ledového království. Na chodbách poletovaly vločky, na schodišti visely zasněžené rampouchy a okna i nástěnky zdobily výrobky žáků, které byly také motivované pohádkou Ledové království. Zasněžená cestička dovedla žáky až ke třídě, kde zápis probíhal. Čekání na chodbě si děti mohly zpříjemnit různými aktivitami, které tam pro ně byly připravené.

Zatímco rodiče budoucích prvňáčků sepisovali s paní učitelkou všechny potřebné administrativní údaje, děti za pomoci paní učitelek vyprávěly pohádku, kreslily, poznávaly barvy, tvary a oblékaly kašpárka, kterému bez ostychu recitovaly básničku či zpívaly písničku. Řada dětí se uměla velmi pěkně představit. Během rozhovoru s dětmi zjišťovaly paní učitelky úroveň jejich řečového projevu či matematickou představivost. Někteří měli problém se zavazováním mašličky nebo se správnou výslovností. Do začátku školního roku je ještě dost času na to, aby se děti to, co ještě neumí, doučily. Po celou dobu zápisu byly u dětí nejen paní učitelky, ale také žáci naší školy, převlečení za sněhové vločky a sněhuláka Olafa. Nakonec, jako potvrzení své šikovnosti a školní zralosti, si děti odnesly domů dárečky, složku s pracovními listy a nechyběl ani mini diplom s razítky za jednotlivé splněné úkoly.

Věříme, že se dětem ve škole líbilo a těšíme se na ně i jejich rodiče při pravidelném setkávání v Šikovném předškolákovi.

Jak zápis probíhal, můžete vidět v naší fotogalerii.