Hudební zážitky s houslovým virtuosem Pavlem Šporclem

Dne 23. 9. měli žáci 4. – 9. ročníku možnost slyšet v rámci výchovného koncertu jednoho z našich nejlepších současných houslistů. Virtuos Pavel Šporcl na holešovském zámku uspořádal rovnou dva výchovné koncerty pro mladší a starší žáky. Zážitek to byl velmi nevšední, jak je ostatně u Pavla Šporcla běžné. Jeho přirozené vystupování a přátelské chování zaujalo snad každého v sále. Ke všem skladbám pověděl nějakou zajímavost, přiblížil nám osudy různých skladatelů a formou otázek se snažil do koncertu vtáhnout i posluchače. Jako spoluhráče si přizval holešovského rodáka a světově proslulého klavíristu Karla Košárka. Kromě opravdu skvostně provedených skladeb žáci odcházeli s neobvyklým zážitkem v podobě společné fotky, kterou pan Pavel Šporcl vyfotil a vložil na svůj facebookový profil.