Josef Drásal navštívil první a třetí třídu

V pátek 18. listopadu jsme si u nás na škole připomněli známé osobnosti města Holešova pomocí celoškolního projektu. Jednotlivé třídy si vybrali osobnost a po celou dobu vyučování je tato osobnost provázela. První třída spolupracovala se třetí a osobností společného tématu byl pan Josef Drásal. Starší a velmi šikovní třeťáci si pro nejmladší žáčky na škole připravili vlastnoručně vyrobené plakáty. Nejen, že jsme se o Josefu Drásalovi dozvěděli spoustu informací z jeho života, ale také jsme si vyzkoušeli jeho prsten, každý žák si porovnal svou nohu s Drásalovou, názorně jsme si ukázali výškový rozdíl pomocí měření a také jsme viděli namalovaného Drásala v životní velikosti. Naše cesta po vzpomínkách pokračovala směrem na zámek Holešov, kde jsme mohli zhlédnout boty, rukavice a spoustu dalších dochovaných věcí. Den s panem Drásalem jsme zakončili procházkou na zdejší hřbitov, kde jsme mu za naše třídy zapálili svíčky.

Mgr. Andrea Krejčí