Junior Internet

Junior Internet

O projektu

Junior Internet probíhá již desátým rokem v rámci Března – měsíce Internetu. Probíhá ve čtyřech státech Evropské unie – v České republice, v Polsku a na Slovensku. Nově se bude konat také ve Francii a v Maďarsku. V každém z těchto států proběhnou internetové soutěže a konference.

Ukažte ostatním, co dovedete! Přihlaste se do projektu Junior Internet! Můžete vyhrát hodnotné ceny a navíc dostanete příležitost na konferenci Junior Internet ukázat nejen svým vrstevníkům, ale i novinářům a internetovým odborníkům, co ve vás je a co dokážete. Junior Internet se tak může stát vaším odrazovým můstkem do světa Internetu. Vítězové soutěží se navíc zúčastní třídenního mezinárodního sympozia v Praze.

Pro rok 2009 jsou vyhlášeny celkem čtyři soutěže:

1. JuniorWeb – soutěž webových stránek

2. JuniorDesign – soutěž designů a grafických návrhů

3. JuniorText – soutěž textů na zadaná témata týkající se Internetu, hodnotí se slohová obratnost i myšlenkový obsah

4. JuniorErb – soutěž webových stránek pro města, obce, regiony, turistická místa či veřejnou správu

Projekt Junior Internet, který je určen pro mladé tvůrce do 18 let, organizují sami mladí lidé (sdružení v neziskové organizaci Together Czech Republic) za podpory BMI sdružení. Záštitu nad soutěží JuniorErb převzal předseda Senátu Parlamentu ČR, pan Přemysl Sobotka, nad projektem Junior Internet děkan FHS UK, doc. PhDr. Ladislav Benyovszky, CSc.. Generálním partnerem projektu je Adobe Systems, Aukro a Dignity. Partnerem projektu jsou Axima a Sun Microsystems, mediálními partnery Lupa.cz, Zdroják.cz, Alík.cz a Cleevio. Ceny pro vítěze a do tomboly pro účastníky věnovaly společnosti Microsoft, Computer Press, Zoner, Symantec a Software602.

Do internetových soutěží projektu Junior Internet se lze přihlásit nejzpozději do 15. února 2009. Přihlášky a pravidla soutěže najdete na www.juniorinternet.cz. Všichni účastníci budou pozvání na konferenci Junior Internet, která proběhne v sobotu 28. března, kde bude připraven bohatý program plný přednášek, prezentací, diskuzí i soutěží.