Když hrajeme na drumbeny, poslouchají nejen stěny

Od listopadu máme ve školním klubu nové rytmické hudební nástroje – drumbeny. Není snad nikoho, kdo by si na ně ještě nezkusil zahrát a nebyl pak spokojený.
Kromě výsledku, který můžeme slyšet, nám hra na drumbeny přináší radost, uvolnění, inspiraci i další motivaci k hraní. Bubnování se při troše snahy daří všem.
Tyto nástroje nám pomáhají rozvíjet rytmické, motorické, koordinační schopnosti, představivost… Učí nás lépe vnímat a vyjadřovat své pocity, stejně tak vzájemné spolupráci a komunikaci s kamarády.
Drumbeny si nenecháváme jen pro sebe. Rády si je půjčují děti do pěveckého sboru a častou chuť zahrát si na ně mají i děti ze školní družiny. A to je dobře.
Čeká nás s nimi spousta zábavy, a to nejenom té hudební. Máme je totiž natřené jen základní barvou, a tak se těšíme na jejich krášlení do konečné podoby. Šikovná děvčata jim prozatím vytvořila krásně vykulené oči z papíru.
Když právě neslouží k bubnování, lákají k posezení. Nevedou si špatně ani jako stolečky či kulisy pro divadlo i natáčení videa.
Děkujeme SRPD za tento skvělý dar.

Ludmila Ležáková, vychovatelka ve školním klubu

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA