Výlet do Londýna s výukou anglického jazyka

Ve dnech 2. – 8. 11. 2015 se vybraní žáci z naší školy zúčastnili zájezdu do Velké Británie, přesněji do Londýna.
Všichni jsme se těšili i přesto, že nás děsila 28 hodinová cesta.
Všechno to začalo v pondělí.
Ráno v 5 hodin jsme nasedli u naší školy do autobusu. Všichni jsme byli ospalí, ale těšili jsme se do neznámého. Cesta se nám zdála nekonečná. Z Holešova jsme zamířili do Zlína, kde jsme nabrali další školu, se kterou jsme poté jeli do Břeclavi, kde za námi přistoupila škola Charvátská. Stále nebyl autobus plný. Dojeli jsme do Brna a doplnili autobus deseti žáky ze střední školy. Tam jsme vyměnili řidiče za dva jiné, Květoslavy, kteří s námi celou cestu i pobyt v Londýně absolvovali . Cesta byla velmi dlouhá, únavná a nudná. Ale dala se přežít. Ten první den jsme se jako celoautobusový kolektiv moc nebavili, protože jsme se ještě neznali.
Úterý
Po celou úterní noc byla většina z našeho autobusu vzhůru. Cestu nám vůbec neulehčil trajekt, díky kterému jsme museli vystoupit ve 3 hodiny ráno z autobusu, protože jsme všichni povinně museli projít pasovou kontrolou. Většina lidí se těšila, ale radost odešla, když jsme do trajektu vstoupili. Všude byl vydýchaný vzduch, člověk na člověku. Na palubě bylo hodně Čechů.
Ráno, okolo 7. hodiny, jsme konečně dorazili do Londýna. Absolvovali jsme celodenní pěší túru. Navštívili jsme Big Ben, the Houses of Parliament, Buckingham Palace, Westminster Abbey a další památky. Večer v 7 hodin na většinu z nás přišla nervozita. Nastala chvíle, kdy jsme se měli setkat se svojí „novou“ rodinou. Většina žáků byla po setkání s hostitelskými rodinami spokojena. Doufejme. Když jsme přijeli domů k naší hostitelské rodině, čekalo nás vybalování a poté večeře, kterou nám v rodině nachystali. My jsme měli pizzu. Po večeři jsme měli čas pro sebe.
Středa
Středeční ráno jsme začali výukou anglického jazyka s anglickými mluvčími, která začínala v 8.15. Na parkoviště ke škole nás dovezli naše rodinky (někoho taxíky). Po výuce, která trvala do 11.15 h., jsme všichni nasedli do autobusu a vyrazili jsme opět do ulic Londýna. Dojeli jsme do Hyde Parku, navštívili jsme Science museum, Natural museum a došli k uměle vytvořenému veřejnému kluzišti, kde jsme pozorovali ostatní bruslaře, jejichž dovednostem jsme se hodně nasmáli. V 7 hodin večer jsme zase nasedli do autobusu a jeli na určené místo, kde si nás naše rodinky vyzvedly a následoval večerní program jako každý den.
Čtvrtek
Čtvrteční ráno začalo jako každé. První byla výuka, poté následovala cesta do Greenwich parku, kudy prochází nultý poledník. Navštívili jsme tam Námořní muzeum. Cestou z muzea jsme zamířili do nákupního centra, kde jsme nakupovali v různých obchodech. Většina z nás zamířila do Primarku a Poundlandu, kde jsme skoro všechno utratili. Po nákupech jsme opět zamířili do rodin.

Pátek
V pátek ráno jsme se zúčastnili poslední lekce výuky, na konci nás každého čekalo předání certifikátu. Všichni byli se svými výkony asi spokojeni. Poté jsme zase zamířili do Brightonu, kde jsme navštívili Sea Life centre, které většinu lidí zaujalo. Po návštěvě pobřeží jsme zamířili na další nákupy. Tento den kazilo pouze škaredé počasí. Po nákupech následoval návrat do rodin, kde jsme se museli už bohužel sbalit a připravit na zpáteční cestu. Pro některé z nás to bylo velmi obtížné, protože se nám v rodinkách moc líbilo.
Sobota
Sobota byla nejnamáhavějším dnem ze všech. Hned ráno, poté, co jsme nabalili kufry do autobusu, jsme opět zamířili na celý den do Londýna . Tam jsme navštívili Tower Bridge, London Bridge, the Tower of London, Tate Modern, kde se všem líbilo. O půl 6. jsme všichni nasedli do autobusu a vyrazili jsme zpět do ČR. Už o půl 9. večer jsme nasedli na trajekt, ve kterém jsme strávili hodinu a půl.
Neděle
Ze soboty na neděli jsme stihli projet zbytek Velké Británie, Francii, Belgii a Německo. Zpět do České republiky jsme přijeli okolo 6. hodiny večer.

Všem se výlet do Londýna s výukou anglického jazyka velmi líbil a jeli bychom zase i za cenu únavné jízdy autobusem.
Všichni vybraní děkují vedení školy a paní učitelce Janské, díky kterým jsme se tohoto zajímavého výletu mohli zúčastnit.
Sabina Podolová a Eliška Dorazínová.