Lyžařský kurz Velké Karlovice

Ve dnech 10. – 15. 1. 2016 se uskutečnil na horské chatě Galík ve Velkých Karlovicích lyžařský výcvikový kurz žáků 5. – 9. ročníku. Celkem se účastnilo 34 žáků a 4 vedoucí (včetně lékařky).
Výcvik zpočátku probíhal na umělém sněhu, ale od úterý nasněžilo, takže středa a čtvrtek poskytly ideální sněhové podmínky. Ve sjezdové části si žáci osvojili základní oblouky v pluhu, oblouky s přívratem horní lyže a žáci z prvních dvou družstev obstojně zvládali i oblouky v úzké stopě. Na konci kurzu sjeli všichni žáci, i ti, kteří stáli na lyžích poprvé, bez problémů sjezdovku u hotelu Horal a měli z toho velkou radost nejen oni sami, ale také jejich instruktorka.
Večerní programy byly již tradičně v režii jednotlivých družstev, která dokázala svou schopnost bavit kolektiv i sebe samotné. Celkově se dá pobyt na chatě i svahu hodnotit jako velmi pozitivní vzhledem ke tvorbě kolektivu. Žáci starších ročníků se věnovali a všestranně pomáhali mladším žákům. Chování žáků bylo také velmi dobré a při odjezdu nám provozní hotelu přišel poděkovat za vzorné vystupování, chování a pořádek.
Velmi dobře a zodpovědně pracovaly instruktorky Mgr. Moravčíková a Mgr. Tomčíková. Zvláštní poděkování patří pí. MUDr. H. Slovákové, která se nejen vzorně starala o zdraví všech žáků, ale vystupovala i jako další pedagog.

Mgr. Rudolf Fuksa