Máme rádi Česko

To není pouze fráze, ale od čtvrtka 14. dubna i oficiálně potvrzený fakt. Právě ve čtvrtek 14. dubna se konala vlastivědná soutěž Máme rádi Česko v Tymy Holešov, která měla prověřit znalosti žáků o naší vlasti. Soutěž byla určena pro žáky 5. ročníků, naši školu reprezentoval pětičlenný tým ve složení Radek Večeřa, Adam Hlobil, Tomáš Láník, Gabriela Solařová a Nikola Řiháková. Soutěži předcházela pilná příprava a vytváření plakátu o Zlínském kraji. Žáci museli projít několika koly a v každém plnit různé úkoly. Náplní jednoho kola byla právě prezentace zmíněného plakátu, která musela být předvedena přesně ve 2 minutovém limitu. Dalšími úkoly bylo poznávání písní a přísloví, stavění věže či hádání míst v republice. Naše skupinka dokázala, že jsou to bojovníci, kteří se nevzdávají, ani když je situace téměř beznadějná. Až do závěrečného kola byli na posledním místě, poté však spojili veškeré síly a vyhoupli se na konečné 2. místo. Tímto skvělým výkonem dokázali, že žáci naší školy mají rádi Česko.