McDonald Cup již pošestnácté

Během dvou slunečních dopolední – 23. a 24. dubna – sehráli kluci prvního stupně všech holešovských škol tradiční McDonald Cup. Záštitu nad pořádáním letošního šestnáctého ročníku si opět vzala naše 2. ZŠ Holešov. Každý rok si patronát nad největším žákovským fotbalovým turnajem v České republice vezme některá z velkých osobností fotbalové historie. Letos se jím stal Pavel Horváth.
Ve dvou věkových kategoriích nastupuje do turnaje v celé republice téměř 85 tisíc chlapců a děvčat ve věku 6-11 let. McDonald’s Cup se hraje na 3 589 základních školách České republiky a stále se zapojují další.
Pořadatelem turnaje je Asociace školních sportovních klubů ČR (AŠSK ČR) ve spolupráci s Fotbalovou asociací České republiky (FAČR) a Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR a Hlavním městem Praha. Generálním partnerem je společnost McDonald’s ČR, dalšími partnery pak adidas ČR, Sportisimo, Perfetti Van Melle, Lego, Nikon a Aquapalace Praha. Mediálně turnaj podporují deník MF DNES, iDNES.cz, Frekvence 1, Nova Sport a časopis McSport.

 McDonald Cup