Mladí zahrádkáři prověřili své vědomosti

V naší republice již pětadvacátý rok Český zahrádkářský svaz pořádá Soutěž mladých zahrádkářů. Základní organizace Holešov se poprvé do této vědomostní soutěže pro školáky připojila v roce 2006 a letos již poosmé měli mladí pěstitelé možnost předvést své botanické znalosti.
O stoupajícím zájmu této vědomostní soutěže zaměřené na zahradničení svědčí i fakt, že se zúčastnily nejen všechny holešovské základní školy, ale přijeli školáci i z Tlumačova, Bystřice pod Hostýnem, Kroměříže, Přílep a Kvasic.
Soutěží se ve dvou věkových kategoriích. V kategorii starších žáků se na úžasnou třetí příčku dostala naše Markéta Mikešková z 8.A. V mladší kategorii zabodovala Alžběta Chudárková z 6.A a stanula na pěkném pátém místě. Obě dívky postupují do dalšího kola soutěže a my jim budeme držet palce.

Mladí zahrádkáři