Muzikál My Fair Lady

Stalo se již tradicí, že žáci 2. stupně každým rokem navštíví divadelní představení Městského divadla ve Zlíně. 3. března měli možnost zhlédnout jeden z nejslavnějších muzikálů – My Fair Lady, který vznikl podle hry anglického dramatika George Bernarda Shawa Pygmalion. Muzikál pojednává o sázce, kterou v rozmaru uzavřel arogantní a nesnesitelný starý mládenec, profesor fonetiky Henry Higgins s bohatým přítelem, plukovníkem Pickeringem, že z ušmudlané, hrubé a nevzdělané pouliční květinářky Lízy Doolittlové vychová dámu s dokonalou spisovnou mluvou a vybraným chováním. Zda sázku vyhraje, to prozrazovat nebudeme. Zábavný a vtipný muzikál s výbornými hereckými a pěveckými výkony všech účinkujících v nás zanechal nezapomenutelný kulturní zážitek. Již nyní se těšíme na příští rok, kdy opět budeme moci zhlédnout další skvělé představení.

My Fair Lady
zdroj foto: www.divadlozlin.cz