Na „dvojce“ jsme prostě kreativní!

Enkaustika – malířská technika, která byla objevená ve starověku zažívá v současné době obrovský boom. Přiznáváme se, že i na 2. ZŠ Holešov jsme podlehli.
Enkaustika aneb úžasně tvořivé malování horkým voskem, krásnými barvami a světlem, přináší spoustu překvapení a radosti. Umožňuje nejen otevření skrytých schopností a kreativní seberealizaci, ale také spontánní vyjádření niterních pocitů a uvolnění případných mentálních bloků. Úžasné byly naše výtvory na podzim a ještě úžasnější teď na jaře, kdy jsme zkombinovali enkaustiku s frotáží a tvořili různé jarní výjevy a velikonoční fantazie.
Enkaustická malba, známá též jako malování horkým voskem, využívá horký včelí vosk, do kterého byl přidán barevný pigment. Speciální enkaustickou sadu ve škole sice nemáme, ale protože jsme velmi kreativní a důmyslní, tak jsme si vystačili se starou žehličkou, lesklým papírem a obyčejnými českými voskovkami. Mrkněte se, jak se nám dařilo.

 Enkaustická malba