NÁVŠTĚVA DIVADLA VE ZLÍNĚ

Divadlo Zlín

Ve čtvrtek 14. listopadu dopoledne jsme navštívili divadlo ve Zlíně. Viděli jsme představení Bajky. Přijeli jsme tam autobusem. První jsme posvačili a pak jsme šli do sálu, kde se mělo odehrávat představení. Na pódium vyběhli dva skřítkové. Jeden byl Rybízek a druhá byla Borůvka. Říkaly, že jsou skřítkové z lesa, mají po práci, a že je čas na svačinu. Rybízek vytáhl malý krajíček chleba a Borůvka kuřátko. Rybízek chtěl taky kuřátko a pokoušel se jej Borůvce vzít. Pak si Borůvka vzpomněla na bajku o psech Azorovi a Pozorovi. Potom se odehrály další bajky také o jídle. Následovala přestávka a další bajky. Hra probíhala tak, že herci byli před světlem a dělali různé stíny. Nakonec všichni herci předstoupili a zpívali o tom, jak lev ušetřil myšku a myška zachránila lva. Po skončení jsme jeli zpátky do školy. Největší zážitek jsem měla ze stínové hry. Nejvíc se mi líbila liška.

 Marie Dědičíková IV.A