Není fyzika jako fyzika!

Fyzika a chemie zrovna nepatří mezi ty nejoblíbenější hodiny na základních či středních školách. Pro spoustu žáků jsou tyto dva předměty náročné jak na přemýšlení, tak na učení a proto je potřeba neustále uvažovat, jak je namotivovat k vyššímu výkonu. Nejlepší cestou jsou kromě interaktivní výuky určitě různé laboratorní úlohy a pokusy – jednak si žáci ověří fyzikální zákonitosti v praxi a druhak mají šanci získat dobrou známku při poctivé práci i ti slabší. V pátek 19. dubna dokazovali kationty ve vodných roztocích osmáci a šesťáci se vrhli, dle „receptu“ našich předků, na výrobu primitivních ukazovatelů času.  
Je pravda, že na laboratorní práce z fyziky a chemie je nutné se jak teoreticky, tak hlavně materiálně připravit, ale jak vidíte z našich fotografií, kolikrát si vystačíme i s materiálem běžně dostupným v domácnostech.

Fyzika