Podzim je čas dozrávání a sklizně, čas přípravy na zimu

Začíná v době podzimní rovnodennosti, kdy jsou opět světlo a tma v rovnováze. Tentokrát už ale přibývá stále více tmy. Už během babího léta víme, že něco končí, a začínáme pozorovat náznaky přicházející zimy. V přírodě všechno dozrává, sklízí se plody, které se vyvíjely už od jara. Ptáci odlétají za teplem na jih, zvířata, která přes zimu zůstanou doma, shromažďují zásoby. Rostliny rozsévají svá semena, která budou čekat na příští jaro. Podzim připomíná životní období, kdy člověk sklízí plody své celoživotní práce. Vychoval své děti a vypouští je do světa, tak jako stromy rozsévají svá semena.
Podzim
Podzim máme nejraději, když je hezky, svítí sluníčko a stromy všude kolem hrají různými barvami. To jsou pak procházky přírodou velice kouzelné. Jen tak se procházíme, sbíráme kaštany a kocháme se tou nádherou. A pokud je opravdu krásně a teplo, tak se ještě dá vyrazit i na piknik. Když je třeba jen mírný deštík, stačí si vzít deštník a vyrazit ven. Horší je to, když přijdou pochmurné dny, kdy pořád jen prší, je šedivo a nevlídno a na nás padá depresivní nálada. V takovém případě je nelepší zalézt pod deku s nějakou dobrou knížkou, horkým čajem, čokoládou nebo kakaem a hodně dlouho nevylézat.

Podzimní Smetanovy sady
Podzim 11 Podzim 21