Podzim v 2. A

Už několik dnů nám vládne PODZIM. Stromy se začínají halit do barevných kabátů, děti sbírají kaštany, šípky, bukvice, žaludy. I děti z 2. A našly venku spoustu pokladů podzimu a přinesly je do třídy, do „Podzimního okénka“.

Celý týden jsme se s dětmi podzimu věnovali.

V prvouce jsme si povídali o počasí a proměnách přírody v tomto ročním období.

V hodině slohu jsme vytvořili myšlenkovou mapu a zapsali všechna možná slovíčka, která nás při názvu „podzim“ napadala. Poté jsme z barevných papírů vystřihli listy, na které jsme napsali vybraná slova. Listy jsme nalepili na dveře a tak i vstup do naší třídy je tak trochu podzimní.

V matematice – geometrii jsme využili naše nové znalosti (bod a druhy čar) a narýsovali jsme tolik typický znak pro třetí roční období v roce – draka.

V předmětu pracovní činnosti jsme pak použili nasbírané plodiny a z kaštanů, šípků, šišek a listů vytvořili nejrůznější skřítky a zvířátka. Nesmíme zapomenout ani na našeho nového kamaráda Emílka – vydlabanou a vyřezanou dýni.

Přejeme všem krásné podzimní dny.

žáci 2. A a Kateřina Zacharová