Praha – po stopách Karla IV.

Ve čtvrtek 23. 4. se žáci 4. A dočkali každoročního školního výletu do Prahy. Mnozí žáci se na tento den těšili celý rok. Jiní byli zvědaví, co je čeká, jelikož do Prahy jeli poprvé. Každý však jel s nějakým očekáváním. Již cesta vlakem byla pro mnohé velikým zážitkem, snad proto tříhodinová cesta utekla velmi rychle. Hned po příjezdu nás čekal další adrenalinový zážitek v podobě jízdy metrem. Díky tomuto dopravnímu prostředku jsme se v okamžiku přesunuli z vlakového nádraží pod areál Pražského hradu, kde naše výprava po stopách Karla IV. začala. Zkušený průvodce, pan Kočí, ihned započal velmi působivé vyprávění, díky kterému jsme byli přímo vtaženi do dávné minulosti. Trasa celého putování byla celkem náročná, už samotná prohlídka areálu Pražského hradu dala některým žákům zabrat a to netušili, že je poté čeká ještě náročnější výšlap na Petřín. Někteří se cesty zhostili sportovně a schody raději vyběhli. Na Petříně jsme se rozdělili na dvě skupiny. Jedna skupina toužila ještě po pár schodech navíc, takže si vyšlápli Petřínskou rozhlednu, druhé skupině se omrzel obyčejný pohled do zrcadla, a tak se šli pitvořit do Bludiště. Po chvilce odpočinku jsme šli směrem k centru. Čím jsme byli blíž, tím přibývalo víc a víc lidí, až jsme se museli doslova probíjet davem. I přes množství lidí jsme si vychutnali pohled z Karlova mostu a na Staroměstském náměstí jsme si prohlédli Orloj v akci. Poslední úsek naší trasy vedl na Václavské náměstí, kde jsme se u sochy Svatého Václava s Prahou rozloučili. Celou cestu domů si pak všichni mezi sebou vykládali zážitky z putování a ukazovali zakoupené upomínkové předměty. Nechme však promluvit i samotné žáky, aby nám sdělili, co se jim v Praze nejvíce líbilo.???????????????????????????????

Adam H.: Bylo to super. Nejlepší to bylo na Petříně a v Katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha. Dohromady jsme ušli 7 kilometrů, dokonce jsme i viděli repliky korunovačních klenotů, prostě to bylo super.

Nikča Ř.: Nejvíc se mi v Praze líbil Orloj, a jak tam na Karlově mostě hráli na kytaru.

Ela N.: Nejvíc se mi líbila cesta vlakem a Karlův most. Na Karlově mostě bylo mnoho malířů.

Míša J.: Nejlepší zážitek byl, když jsem viděla Orloj. Také se mi líbil Karlův most. Byly hezké ty labutě a ta jedna se natřásala jako modelka.

Jakub B.: Nejvíc se mi v Praze líbil Pražský hrad a Petřínská rozhledna, která měla 299 schodů.