Projekty ve školní družině a školním klubu

Ve školní družině a školním klubu nezahálíme

Od začátku školního roku jsme s dětmi udělali velký kus práce. Mimo pravidelných činností pořádáme i projektové týdny, které jsou orientovány na témata pro děti zajímavá a přínosná.
V září proběhl projekt k výročí svatého Václava. Děti se dověděly hodně o jeho životě a o době, ve které žil. Četli jsme tematické knihy, malovali obrázky, vyráběli postavičky.
S dalším projektem jsme si doslova vyhráli. Nazýval se „Jak to bylo tenkrát“ a týkal se módních hitů dřívějších dob. Školní klub se zaměřil na 13. – 19. století a vytvořil krásnou výstavku obrázků. V 1. oddělení školní družiny jsme vyrobily plakáty „Rodina Horáčkova z 80. let minulého století“ a 2. oddělení si zahrálo na módní návrháře, kdy si každý vyrobil svůj model od začátku až do konce. Tento projekt jsme završili módní přehlídkou, kde děti své modely předvedly se vší parádou.
Třetím projektem, „Planeta zvířat“, jsme oslavili svátek zvířat. Děti pracovaly s knihami, ve kterých hledaly odpovědi na otázky o exotických druzích zvířat, vyrobily mapu kontinentů s vlastnoručně namalovanými druhy zvířat žijícími v dané části zeměkoule. Závěr projektu byl v duchu sportovním. Skákali jsme jako žáby, hopsali jak klokani, ale nejlépe ze všech zvířat nám všem šel napodobit lenochod.
Protože téma zvířat je nám velice blízké, rozhodli jsme se v našem divadelním kroužku nacvičit EKOHRU – „Co do lesa nepatří“.
V projektech budeme i nadále pokračovat. Už nyní se připravujeme na další, který je zaměřen na pozdravy ve světě. Všichni se moc těšíme, že se zase něco přiučíme a dobře se pobavíme.

IMG_6430   OLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERA