Škola v přírodě 2015

Ve dnech 19. – 22. 5. se žáci 1. až 4. třídy zúčastnili Školy v přírodě. Tento tradiční pobyt se letos nově konal v rekreačním areálu Revika u Vizovic. Odpolední i večerní program nám zajišťovala agentura Spofesta a její profesionální instruktoři, kteří s dětmi realizovali mnohé netradiční hry a činnosti. Možné počáteční obavy se ihned po příjezdu rozplynuly a děti si celý týden velice užily. Dopoledne bylo vyhrazeno pro učení, avšak učivo jsme upravili tak, aby co nejvíce zapadalo do prostředí. Někdy jsme se učili v místnosti, jindy jsme šli přímo do lesa a poznávali stromy, rostliny i některá zvířata. Mnozí žáci ani nepoznali, že se vlastně učí. Odpoledne a večer patřil převážně hrám. Avšak ty byly zaměřeny nikoliv na soutěžení, ale na spolupráci žáků. Vrcholem celého pobytu byl výlet do Vizovic a večerní diskotéka. Nejlepším zhodnocením celé Školy v přírodě bylo zjištění, že si všichni žáci chtěli pobyt ještě prodloužit. To jsme jim sice splnit nemohli, avšak už teď se všichni těšíme na další Školu v přírodě. Dejme však prostor žákům, aby nám sdělili svůj pohled na Školu v přírodě:

„Jak jsme přijeli na hotel Revika, vytáhli jsme zavazadla z autobusu. Potom jsme se seznámili s vedoucími. Rozdělovali jsme si pokoje a vybalovali jsme se. Hlavní vedoucí byl Filip, další vedoucí byly Petra a Marie. Na obědy jsme měli výborné jídlo. Hráli jsme spoustu her např. ocásky, branball atd. Šli jsme na výlet do hasičského muzea a potom jsme šli do zámku se vyfotit a nasvačit. Jak jsme dosvačili, šli jsme do čokoládovny. Pak jsme se vrátili do hotelu. Někdy jsme malinko zlobili instruktory. S paní učitelkou jsme se moc neučili, ale dělali jsme zápisníčky. Na začátek jsme si nalepili papírek, kde jsme si napsali, s kým jsme na pokoji. Měli jsme tam večerní klid a odpolední klid. V pátek jsme posnídali, naložili jsme batohy a po cestě jsme dostali bonbóny. Když jsme dorazili, družina byla už otevřená. Někteří šli s rodiči domů.“ – za 4. A Michaela Jurčáková a Václava Veselá

DSCN0289 DSCN0297 DSCN0300 DSCN0324 DSCN0555