Školní kolo pěvecké soutěže

Ve čtvrtek 10. března vypuklo na naší škole další soutěžní zápolení. Školou prostupovala atmosféra jako při soutěže o superstar. Nebylo se čemu divit, jelikož tentokrát se vybíral nejlepší zpěvák či zpěvačka. Do školního kola opět postoupili nejlepší zpěváci ze třídy. Už třídní kola byla v mnohých třídách velmi obtížná, protože zájem o soutěž byl veliký, zvláště u mladších žáků. Vybrané zpěváky hodnotila odborná porota složená nejen z vyučujících. Hodnocení výkonů nejmladších žáků si vyzkoušela i žákyně Eliška Dorazínová, která má dlouholeté zkušenosti z nejrůznějších pěveckých soutěží. Žáci byli rozděleni do tří kategorií. Jelikož žánr písní nebyl určen, zaznělo během soutěže veliké množství nejrůznějších písní, od lidových, přes dětské až po populární a současné. V první kategorii nejmladších zpěváčků (1. – 3. třída) se na 1. místě umístila Eliška Chvátalová (3. A), na 2. místě Bára Nedbalová (3. A) a 3. místo obsadil nadějný zpěvák Jiří Přikryl (1. A). Ve druhé kategorii starších žáků (4. – 5. třída) obsadil 1. místo Petr Kubica (4. A), 2. místo Andrea Brázdilová (5. A) a 3. místo Tomáš Dědičík (4. A). Ve třetí kategorii nejstarších žáků (6. – 9. třída) získala 1. místo Eliška Dorazínová (9. A), 2. místo Simona Solařová (8. A) a 3. místo František Přikryl (7. A). Děkujeme všem účastníkům soutěže za skvělé výkony a žákům prvního stupně za vytvoření správné soutěžní atmosféry. Společně se těšíme na další pěveckou soutěž.