Svatý Václav ve školní družině

28. září slavíme Den české státnosti a také svátek svatého Václava, patrona české země. Tento den v letošním roce připadl na neděli, to ovšem děti ze školní družiny a školního klubu neodradilo, aby se tomuto tématu věnovaly.

Celý týden od 22. září se probíhal v duchu projektu „Svatý Václav“, jehož cílem bylo žáky seznámit s osobností svatého Václava. V průběhu celého týdne děti provozovaly aktivity, které jim přibližovaly život a odkaz svatého Václava. Jednalo se o četbu legend z pera Ivany Pecháčkové, krásně zpracovaných komiksů, prohlížení obrázků svatého Václava, například se svou babičkou svatou Ludmilou. Poté měly děti za úkol ztvárnit našeho patrona kresbou, malbou či skládankou puzzle.

Všechny výtvarné práce „Svatý Václav očima dětí“, byly vystaveny a vyzdobily chodbu školní družiny. Děti si díky tomuto společnému projektu zapamatují, kdo svatý Václav byl a proč slavíme Den české státnosti. V příštím roce 28. září si jistě vzpomenou, díky kterému svatému nemusejí vstávat do školy.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA