Vánoční dílničky

Vánoce už opět klepou na dveře

Pěknou tradicí naší školy v předvánočním čase se stalo pořádání vánočních dílniček. Jejich smyslem je otevřít školu všem –  umožnit setkávání rodičů, pedagogů, žáků současných i předškoláků a rádi přicházejí i ti, kteří školu opustili teprve nedávno.

Vánoční tvoření jsme letos uspořádali ve středu 30. 11. V jednotlivých třídách se děti spolu se svými rodiči pustili do práce a pod jejich rukama vznikaly krásné vánoční výrobky. Všemi prostorami se linula vůně perníčků pečených v kuchyňce školy, které děti velmi rády zdobí a mohou si pak na nich smlsnout. Není divu, že toto stanoviště je jejich nejoblíbenější.

Pohodovou atmosféru zpříjemnil i školní sbor vánočními koledami a písničkami pod vedením paní učitelky Mgr. Zuzany Machálkové. Třešničkou na dortu krátkého vystoupení byla interpretace romantické klavírní skladby ve skvělém podání Oskara Coneva, žáka osmého ročníku.

Velice ráda bych moc poděkovala všem pedagogickým pracovníkům, kteří vánoční dílny připravili a realizovali. Mnohé by nešlo bez technické pomoci a zabezpečení našeho pana školníka, kterému patří také velký dík.

Advent je obdobím duchovní přípravy na Vánoce, rozjímání a dobročinnosti. Přeji všem, aby se dokázali zastavit, vychutnat si předvánoční čas v klidu, bez stresů spojených s nákupem dárků a vánočních příprav, aby s láskou mysleli na své nejbližší a uvědomili si, že nic nemůže nahradit vzájemné setkání, lásku, pokoru a hlavně zdraví.