Výlet 5A a 6A na Radegast

deštivý výlet Je právě 1. června a vyrážíme na toužebně očekávaný školní výlet. Těšíme se na krásy přírody, které spatříme po výjezdu lanovkou na Pustevny ve Frenštátu pod Radhoštěm. Sraz na nádraží v Holešově proběhl dobře, sešli jsem se všichni a za chvíli už sedíme ve vlaku směr Valašské Meziříčí. Počasí je po ránu trochu ospalé a nevlídné, ale pevně věříme, že bude lépe. Po příjezdu do Val. Meziříčí již lehce prší, ale nám to náladu nijak nekazí a rychle přestupujeme do vlaku směr Ostrava. Po pár zastávkách vystupujeme ve Frenštátu.

Počasí zase o něco přitvrdilo, tak měníme náš plán na plán „B“. Necháme se zavést až k lanovce autobusem. Pan řidič nám vysvětluje, že zde prší stále, „že tady ty hory ten déšť drží“. Oceňujeme, že nás ještě kousek popovezl až na parkoviště, přestože má zastávku jinde. Nasazujeme antirain ochranu a vyrážíme k lanovce. Vrcholky hor jsou zahaleny neprostupnou bílou mlhou, holt představy a realita se trochu liší, ale od našeho původního záměru „vidět něco krásného“ neustupujeme. Zakoupili jsme sadu lístků na lanovku s čárovým kódem. Nikdo bohužel neřešil, že papírový lístek a dešťová voda se nemají moc rádi a pokud jej máme použít i pro zpáteční cestu, musíme jej opatrovat jako oko v hlavě. Nasedáme na mokrou sedačku lanovky a závratnou rychlostí se řítíme na vrchol Pusteven. Před vrcholem ještě zesiluje vítr s deštěm a mlha je tak hustá, že by se dala krájet. Ještě že jsme si povinně do batohu přibalili opalovací krém a sluneční brýle, tady se budou určitě hodit. 

Tak a stojíme na vrcholku Pusteven, vlevo je bílo, vpravo je bílo, nacházíme chatu s občerstvením. Naštěstí je otevřená a rychle se všichni vrháme dovnitř, stát taky na větru, dešti a ještě nic nevidět není rozhodně žádný velký zážitek. Krásy přírody jsme vyměnily za teplý čaj a langoš, alespoň nějaká útěcha. Sotva jsme stačili objednané jídlo spořádat, už musíme zase zpátky na lanovku. Cesta dolů je trochu adrenalin, neboť příroda se nám chtěla ještě trochu předvést, tak nám seslala nějaký ten deštík a větřík do obličeje. Celí promočení spěcháme zpátky na autobus, taktak, že nám neujel. Vracíme se na vlakové nádraží, kde zase usedáme do vlaku zpět do Holešova. Cesta sice trochu vázla, alespoň ve vlaku bylo teplo. Tak jsme se cestou usušili a plánovali naši další výpravu za krásami Radegastu na příští školní rok.

Fotografie z našeho krásného výletu si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

školní výlet