Vysvědčení je rozdáno!

Dvakrát ročně přijde čas vysvědčení. Zejména pro děti mladšího školního věku má obvykle velký význam.

Není to tak dávno, co si 1. září noví prvňáčci poprvé sedli do školních lavic. Neměli to jednoduché. Museli se zařadit do nového kolektivu, sžít se s paní učitelkou a hlavně se na ně nasypalo spoustu nových povinností. Ano, před deseti měsíci byli první den ve škole. Rozpoložení čerstvých prvňáků bylo tenkrát různorodé. Někteří byli nedočkaví a sršelo z nich sebevědomí, jiní zase měli slzy na krajíčku a jen velmi neradi se pouštěli máminy a tátovy ruky. Dnes už jsou to zdatní školáci, kteří umí číst, psát, počítat a spoustu slovíček a frází v angličtině. Ba co víc, naši prvňáčci byli slavnostně přijati do řad čtenářů při dojemném pasovacím rituálu za přítomnosti vedení naší „druhé základky“, rodičů i prarodičů.

Po prvním závěrečném vysvědčení čekala doma na mnohé děti odměna. Děti teď prožijí více, či méně zasloužené dva měsíce prázdnin a do lavic usednou opět v září.

V Holešově 29. června 2012.

Fotografie si můžete prohlédnout zde.