Zájezd do Vídně

Výchovně vzdělávací zájezd do Vídně

Dne 24. 3. 2014 jsme se zúčastnili poznávacího zájezdu do Vídně, který pořádala naše škola.

Objevovat Habsburskou Vídeň jeli žáci od 5. do 9. třídy. Naše první zastávka byla v zámku Schönbrunn, kde jsme mimo jiné také viděli Neptunovu fontánu a Kolonádu Gloriette.

Další naše zastavení bylo u rakouské Opery a poté jsme se šli podívat na památník Marie Terezie. Naše cesta pokračovala k Heldenplatz a Hofburg. Po krátkém výkladu pana Kočího, který nás zájezdem provázel, jsme měli půlhodinové volno na nákupy suvenýrů a občerstvení. Přivezli jsme domů tradiční Mozartovy koule, Sachrův dort či čokoládu Julius Meinl. Také jsme se šli podívat do nádherné katedrály svatého Štěpána.

Naší polední zastávkou mezi památkami byly Neues Rathaus a Parlament.

Závěrečnou třešničkou byla pro nás návštěva zábavního parku Prater, kde jsme se na atrakcích vyřádili.

Vzdělávací zájezd se nám všem velmi líbil.

Marta Galasovská, 9. třída

Viden_2014_09