Závěrečné testy na dopravním hřišti

Po intenzivní přípravě ve škole podstoupili žáci 4. A dne 28. 5. závěrečné zkoušky na dopravním hřišti v Kroměříži. Žáci se na tyto zkoušky připravovali již od začátku školního roku a průběžně získávali různé znalosti a dovednosti z dopravní výchovy. Závěrečné testy se skládají z písemného testu a z jízdy na kole po dopravním hřišti, v obou těchto částech musí být žáci úspěšní, aby získali průkaz cyklisty. Každý žák k této zkoušce přistupoval jinak, jeden přicházel s obavami, jiný to bral s nadhledem. Písemný test dal však zabrat všem. Po testu se žáci připravili na jízdy. Mezitím se na hřiště dostavili i dva policisté, kteří měli za úkol kontrolovat dodržování všech pravidel. Nejprve si žáci celé hřiště mohli projet nanečisto. Každý se proto rozjel do různých míst hřiště a zkusil si své cyklistické dovednosti. Jakmile však policisté zaveleli, začala ostrá jízda. Oba strážníci pečlivě sledovali každého cyklistu, jakmile zjistili nějaký přestupek, ihned si viníka zaznamenali. Po obou zkouškách se žáci dozvěděli výsledky. Přestože cyklistický průkaz zatím všichni žáci nezískali, byla to pro ně nezapomenutelná a velmi potřebná životní zkouška.DSCN0566 DSCN0570 DSCN0573 DSCN0578