Školní parlament

ŠKOLNÍ PARLAMENT 2. ZÁKLADNÍ ŠKOLY HOLEŠOV

Náš Školní parlament se skládá z jednoho až ze dvou zástupců z každé třídy. Setkáváme se pravidelně ve sborovně školy, abychom s paní učitelkou a zároveň výchovnou poradkyní Lucií Dvorníkovou projednali vše, co potřebujeme.
Každý ze zástupců třídy může říci, co by například chtěl on a jeho třída změnit, co by rádi přivítali nového, anebo také informovat o vztazích ve třídě, či cokoliv jiného. Všechno poté Školní parlament společně projednává a vymýšlí řešení.
Některé užitečné, zajímavé nebo potřebné návrhy poté přednáší předsedkyně parlamentu na Parlamentu dětí a mládeže města Holešova (PMD), který se skládá ze zástupců všech tří základních holešovských škol, Střední policejní školy MV a také Gymnázia L. Jaroše. Tento městský parlament má poté možnost přednést vše i u zastupitelů města a pana starosty na zasedání s nimi na Městském úřadě nebo se zapojit do různých projektů na zpříjemnění života v našem městě.
Já osobně si myslím, že takový školní parlament může být a také je velmi užitečný v tom, že i děti smí říci své nápady či názory, a možná tím i zlepšit prostředí, ve kterém vyrůstají.

 Členové školního parlamentu na školní rok 2017/2018

  1. A Adam Bubík, Daniela Menšíková
  2. A Aneta Morčonková, Jiří Přikryl
  3. A Nikol Grergorová, Tereza Mlčáková
  4. A Eliška Chvátalová, Adrian Ševčík
  5. A Marika Trnčáková, Tomáš Dědičík
  6. A Gabriela Solařová, Ivana Pavelcová
  7. A Robert Dvorník, Hana Vaňharová (Daniela Navrátilová)
  8. A Denisa Jelínková, Monika Menšíková

Školní parlament 2017 – 2018

Školní parlament 2016 – 2017

Školní parlament 2014 – 2015