Aktuality

Recitační soutěž

Dne 15. 2. 2024 proběhla na naší škole recitační soutěž 1. stupně. Soutěž byla rozdělena do tří kategorií: 1. ročníky, 2. – 3. ročníky a 4. – 5. ročníky. Po lítém boji a krásných recitačních výkonech byla odbornou porotou vyhlášena tato pořadí:

1. ročníky – 1. místo: Bára Matoušková (1. B), 2. místo: Viktorie Zicháčková (1. A), 3. místo: Debora Janíková (1. A)

2. – 3. ročníky – 1. místo: Catherine Mia Kostovčíková (2. B), 2. místo: Valérie Zicháčková (3. A), 3. místo: Tobiáš Foriš (2. A)

4. – 5. ročníky – 1. místo: Sabina Stískalová (5. A), 2. místo: Barbora Prentisová (5. A), 2. místo: Viktor Mikulčík (4. A), 3. místo: Amálie Jurášková (5. A).

Všem zúčastněným gratulujeme. Výše zmínění recitátoři budou naši školu reprezentovat v dalších recitačních soutěžích mimo školu.

Mgr. Jitka Nedbalová

Třeťáci bruslí! A jde jim to!!

Před jarními prázdninami jsme se rozhodli aktivně se rozloučit se školou. 16. 2. 2024 jsme s 3. A navštívili místní kluziště. Přes počáteční ostych jsme se pěkně rozbruslili a užili si „jarního“ sluníčka. Příští sezónu určitě přijdeme znovu!

Mgr. Jitka Nedbalová

Recitační soutěž 2. stupně

Ve středu dne 14. 2. proběhlo školní kolo recitační soutěže, které bylo určené pro žáky 2. stupně. Žáci, kteří postoupili z třídních kol, jakožto nejlepší recitátoři, museli opět svým projevem zaujmout přítomné posluchače i hodnotící porotu. Drobná nervozita byla překonána a všechny výkony žáků byly velmi zdařilé. Osobitým projevem porotu nejvíce přesvědčila Emily Mikulíková ze třídy 6. A, která se přednesem balady Vodník od K. J. Erbena umístila na 1. místě v kategorii 6. – 7. ročník. Druhou příčku obsadila Megan Březíková a ze třetího místa se mohla radovat Patricie Valentíková, obě ze třídy 7. A. V kategorii starších žáků, 8. – 9. ročníku, zvítězila s básní Infekce Anna Dobešová ze třídy 8. A. Na druhém místě se s velmi něžným projevem Seifertovy básně Mateřídouška umístila Karolína Vančurová ze třídy 9. A, třetí pozici obsadila Valerie Bubeníková ze třídy 8. A. Všem recitátorům děkujeme, že překonali počáteční ostych a dokázali všem přítomným, že poezie má mnoho jedinečných podob.

Šikovný předškolák aneb hrajeme si na školu

Vážení rodiče,
 
školní rok pro prvňáčky je ještě v nedohlednu a malí předškoláci si zatím o škole jen povídají.
Přesto je toto téma už teď aktuální.
 
Vstup do první třídy je pro dítě velmi zásadním životním mezníkem a vy máte možnost svému dítěti tento krok usnadnit a spolu s ním se připravit na to, co vás od září čeká.
 
Program určený předškolákům a jejich rodičům „Šikovný předškolák aneb hrajeme si na školu“ pořádáme pravidelně každý rok. Hodinová setkání s ostatními dětmi a budoucí paní učitelkou jsou důležitou adaptací na školní prostředí.

Rádi Vás s Vašimi dětmi přivítáme!

Setkání jsou určena pro děti, které se chystají od 1. září 2024 do školy. 

sejdeme se ve 2. ZŠ Holešov vždy od 15:30.
13. 12. 2023
10. 1. 2024
14. 2. 2024
20. 3. 2024

Těšíme se na Vás!

Vaše osobní údaje budou zpracovány v rámci aktuálních směrnic GDPR, možno nahlédnout zde.

2_ZS_Holesov_foto_1 2_ZS_Holesov_foto_4
2_ZS_Holesov_foto_6 2_ZS_Holesov_foto_3

Šikovné ručičky

Každý čtvrtek odpoledne po škole se děti 2. a 3. tříd schází u jednoho stolu, aby si společně nejen popovídaly, zazpívaly, ale i něco pěkného vytvořily. Už název kroužku “Šikovné ručičky“ napovídá, že jsou tady děti trpělivé, pečlivé a tvoření je baví a těší. Protože se venku mírně oteplilo, mohli jsme k práci využít naši krásnou školní zahradu. Rozhodli jsme se tedy udělat radost ptáčkům, kteří jsou jistě teď v zimě hladoví. Z nakrájených jablíček, do kterých jsme vtláčeli semínka slunečnice a prosa, nám vzniklo krmení, kterým jsme zdobili okolní stromy. Děti práce velmi bavila a odcházely domů s úsměvem na tváři.

Marika Fuksová

Vánoční e-Twinning

V anglickém jazyce se naše škola pravidelně zapojuje do projektů v platformě eTwinning. Spolupracujeme s žáky z různých evropských zemí. Učíme se komunikovat, spolupracovat, sdílet své nápady. V tomto školním roce, v průběhu měsíců října až prosince, se žáci z tříd 5. A a 7. A přidali k projektu „Christmas cards“ (vánoční přáníčka). Spojili se se školami z Polska, Německa, Slovenska, Slovinska, Řecka, Itálie, Francie, Španělska a Francie. Nejprve si navzájem představili své vánoční tradice a pak vytvořili vánoční přáníčka, která odeslali do všech zúčastněných škol. Přáníčka, která nám poslali žáci z jiných zemí, jsme si vystavili na nástěnkách ve druhém patře naší školy.

Mgr. Lenka Janská