Recitační soutěž 2. stupně

Ve středu dne 14. 2. proběhlo školní kolo recitační soutěže, které bylo určené pro žáky 2. stupně. Žáci, kteří postoupili z třídních kol, jakožto nejlepší recitátoři, museli opět svým projevem zaujmout přítomné posluchače i hodnotící porotu. Drobná nervozita byla překonána a všechny výkony žáků byly velmi zdařilé. Osobitým projevem porotu nejvíce přesvědčila Emily Mikulíková ze třídy 6. A, která se přednesem balady Vodník od K. J. Erbena umístila na 1. místě v kategorii 6. – 7. ročník. Druhou příčku obsadila Megan Březíková a ze třetího místa se mohla radovat Patricie Valentíková, obě ze třídy 7. A. V kategorii starších žáků, 8. – 9. ročníku, zvítězila s básní Infekce Anna Dobešová ze třídy 8. A. Na druhém místě se s velmi něžným projevem Seifertovy básně Mateřídouška umístila Karolína Vančurová ze třídy 9. A, třetí pozici obsadila Valerie Bubeníková ze třídy 8. A. Všem recitátorům děkujeme, že překonali počáteční ostych a dokázali všem přítomným, že poezie má mnoho jedinečných podob.