Školní parlament

ŠKOLNÍ PARLAMENT 2. ZÁKLADNÍ ŠKOLY HOLEŠOV

Náš Školní parlament se skládá z jednoho až ze dvou zástupců z každé třídy. Setkáváme se pravidelně ve sborovně školy, abychom s paní učitelkou a zároveň výchovnou poradkyní Lucií Dvorníkovou projednali vše, co potřebujeme.
Každý ze zástupců třídy může říci, co by například chtěl on a jeho třída změnit, co by rádi přivítali nového, anebo také informovat o vztazích ve třídě, či cokoliv jiného. Všechno poté Školní parlament společně projednává a vymýšlí řešení.
Některé užitečné, zajímavé nebo potřebné návrhy poté přednáší předsedkyně parlamentu na Parlamentu dětí a mládeže města Holešova (PMD), který se skládá ze zástupců všech tří základních holešovských škol, Střední policejní školy MV a také Gymnázia L. Jaroše. Tento městský parlament má poté možnost přednést vše i u zastupitelů města a pana starosty na zasedání s nimi na Městském úřadě nebo se zapojit do různých projektů na zpříjemnění života v našem městě.
Já osobně si myslím, že takový školní parlament může být a také je velmi užitečný v tom, že i děti smí říci své nápady či názory, a možná tím i zlepšit prostředí, ve kterém vyrůstají.

 Členové školního parlamentu na školní rok 2018/2019

Koordinátor činnosti: Mgr. Lucie Dvorníková (výchovná poradkyně)

2. A – Daniel Masný, Monika Mlčáková

3. A  – Vojtěch Dědičík, Anna Dobešová

4. A  – Lada Vaňharová, Tomáš Fuksa

5. A  – Nikol Grergorová, Anna Sonntagová

6. A  – Jiří navrátil, Matěj Chudárrek

7. A – Marika Trnčáková, Štěpánka Viznerová

8. A – Gabriela Solařová, Ivana Pavelcová

9. A – Hana Vaňharová, Daniela Navrátilová

Školní parlament 2017 – 2018

Školní parlament 2016 – 2017

Školní parlament 2014 – 2015