Den Slabikáře

Pokud byste v úterý ráno 26. 11. 2019 zavítali do třídy první A „Sluníček“, viděli byste zcela netradiční hodinu českého jazyka. Třída byla plná nejen dětí, ale i jejich rodičů, kteří se přišli na své ratolesti podívat. Bylo totiž slavnostní předávání slabikáře. Aby si ho děti zasloužily, musely přečíst písmenka, ta spojit do slabik a slov.  A aby dokázaly, že jsou už „skoro čtenáři“ společně zvládly přečíst i celé věty.

Slabikáře žáčkům předávali jejich „Strážní andělé“ z deváté A třídy, kteří své svěřence navštěvují ve třídě a opatrují po celý školní rok.

Když slabikář skončil ve správných rukou, přišlo na krájení dortu ve tvaru slabikáře a mlsání. Vystačil pro děti i jejich doprovod. Našim prvňáčkům nezbývá než popřát, aby jim stejně jako zakousnutí do dortového slabikáře chutnalo i zakousnutí do toho opravdového, a chuť číst a objevovat v knihách krásné věci jim vydržela až do dospělosti.

třídní učitelka Mgr. Jitka Dvořáková