Dětské dopravní hřiště Kroměříž

Dne 17. 5. 2022 se naši žáci z 5. a 7. A zúčastnili dopravní soutěže mladých cyklistů, kterou pořádalo Ministerstvo dopravy ČR na Dětském dopravním hřišti v Kroměříži. Děti se na soutěž poctivě připravovaly a s mírnou nervozitou vstoupily na hřiště, které celé prošly, aby ho prozkoumaly. Následovalo přivítání všech účastníků a rozdělení do družstev. Nejprve žáci vypracovali vědomostní test, následovala první pomoc a poté test zručnosti, kde děti projížděly zdánlivě lehkou trasu, avšak „káča“ dala mnohým zabrat. Při plnění úkolů se všichni vystřídali. Nakonec děti dostaly zaslouženou odměnu v podobě řízku s chlebem a nastoupily k vyhlášení nejlepších soutěžících. Naši starší žáci se umístili na krásném 3. místě. Soutěžili ve složení Květoslav Odstrčilík, Tomáš Chytil, Veronika Valentíková a Karolína Vančurová. Za 5. třídu se zúčastnili Mike Tošovský, který jako jediný z mladších dětí zvládl kurz první pomoci bez ztráty bodů, dále Míša Krištůfková, Radim Pasečný a Jasmína Kubíčková. Všechny děti musíme pochválit za výbornou reprezentaci naší školy a za to, že i přes nepřízeň počasí vše zvládli na 1*. Všem cyklistům přejeme hlavně kilometry bez nehod.

Jana Hegerová