Exkurze v Kroměříži

V pátek 13.9. 2019 se žáci 6. a 7. ročníku zúčastnili exkurze v Kroměříži. Na programu byla prohlídka arcibiskupského zámku, který byl v roce 1995 i s Podzámeckou a Květnou zahradou zařazen mezi národní kulturní památky.

Druhou zastávkou v Kroměříži bylo muzeum. Zde měli žáci možnost zhlédnout dvě výstavy. 777 Medvědů – převážně plyšových, dobových i současných, keramických i porcelánových a Společenský život hmyzu. Právě tato výstava umožnila žákům přiblížit každodenní život hmyzu – mravenců, včel, čmeláků a švábů. Součástí výstavy mimo fotografie, exponáty modelů termitiště a mraveniště byla také insektária s živým hmyzem – strašilky ďábelské a švába velkokřídlého.

Jak hodinová komentovaná prohlídka arcibiskupského zámku, tak výstava v muzeu byla velmi přínosná. Žáci se dozvěděli spoustu zajímavých informací.