Halloween – Památka zesnulých – v družině 31. 10. 2023

Každý Halloween slavíme jinak. Jsme tak odlišní, a přitom tak stejní. Jsme si podobni v tom, co slavíme, a naše světy, jak je známe, jsou přesto jiné.  Takto jsme propojili halloweenské téma s tématem na Památku zesnulých. Povídali jsme si o našem svátku, řekli jsme si, jak jej slaví jinde, a jak mu ve světě říkají. Zhlédli jsme společně pohádku Coco, která krásně vypráví příběh o zesnulých, a jak je důležité na své zesnulé zavzpomínat. Nevynechali jsme ani karnevalové – halloweenské – veselí. Upekli jsme společně na tuto oslavu dortíčky, následně si je ozdobili krémem a zapichovátkem, které jsme si vyrobili taktéž sami.  Snažíme se nakouknout za oponu všeho a vyzkoušet co možná nejvíce, abychom o všem dokázali mluvit nebo “poučovat” dospělé 🙂