Meziškolní kolo soutěže Spelling Bee

I tento rok probíhala na naší škole soutěž v anglickém hláskování – Spelling Bee.

Všichni žáci od páté do deváté třídy prošli třídním kolem, ti nejlepší pak postoupili do kola školního. Tentokrát jsme chtěli v této soutěži navázat spolupráci i s dalšími školami z našeho okolí, a proto jsme se rozhodli, že uspořádáme také meziměstské kolo této soutěže.

To se uskutečnilo 5. června. Soutěžila tříčlenná družstva žáků pátých tříd. V první části děti hláskovaly slova, která viděly napsaná na tabuli, kdežto ve druhé části bylo jejich úkolem hláskovat slova, která slyšely v angličtině. 

Ačkoliv hláskování (tedy „spelling“) je v angličtině dost obtížné (výslovnost jednotlivých písmen je jiná než psaná forma písmen), všichni páťáci byli bezvadně připraveni.

Na prvním místě skončilo družstvo 1. základní školy, na 2. místě se umístila základní škola Žeranovice a na třetím místě bylo družstvo dětí ze 2. základní školy.

Ocenili jsme také nejlepšího hláskovače v prvním kole, kterým se stala Nikol Gregorová ze 2. základní školy.