Moderní dílna

Moderní dílna v 2. Základní škole

Letošní červen byl v naší škole spojen nejen se slavnostním předáním vysvědčení a ukončením školního roku, ale i završením projektu Moderní dílna. Co tento projekt obnášel?  Vedení školy s podporou kolegů zpracovalo a uspělo v žádosti na Zlínský kraj, který v roce 2019 podpořil vybavení dílen v základních školách.

A tak jsme  období „koronaviru“  využili k realizaci celého projetu. Poštovní a zásilkové služby se k nám najezdili…vybrali jsme vhodné a zároveň kvalitní nářadí a vybavení školní dílny, vše nainstalovali do stávající dílny. A že toho bylo! Nové otočné svěráky, aku-vrtačky, pájecí pistole, žákovské soustruhy, sady dlát, kleští, digitálních měřidel a mnoho dalšího.  Samozřejmě vše přehledně uloženo tak,  jak to ve správně uklizené dílně má být.

Naším cílem je podpořit polytechnické vzdělání žáků, namotivovat  je ke studiu technických a řemeslným oborům. My-vedení i kolegové se již těšíme na září příštího školního roku, kdy opět začneme vyrábět a tvořit v naší dovybavené a moderní dílně.

Mgr. Hana Hlobilová