Oživili jsme stará řemesla

Jaro jsme v 7. ročníku přivítali řemeslným tvořením v rámci projektu Sdílení dílen v SPŠN v Bystřici pod Hostýnem. Zaměřili jsme se na řezbářství, protože během školních výletů obdivujeme na zámcích, hradech i ve skanzenech nádherné dřevěné sochy, oltáře, nádoby či dřevěné příbory a misky. Tento dodnes využívaný umělecko-řemeslný směr bezprostředně navazuje na sochařství a umělecké truhlářství.
Naším záměrem bylo vyzkoušet si práci s dlátem a vyrobit něco pěkného. Dařilo se nám. Všichni jsme si odvezli nejen pěkný výrobek – vydlabanou misku na sušené ovoce a oříšky, ale i zážitek s pracovně zábavného dopoledne. Věřte nebo ne, někteří z nás drželi řezbářské dlátko poprvé v životě! Někomu šla práce lépe od ruky, někdo potřeboval od mistrů odborného výcviku rady, za které všichni mnohokrát děkujeme.

Mgr. Hana Hlobilová