Praha – po stopách Karla IV.

V úterý 12. října se naše třída V. A vydala na exkurzi do krásné historické Prahy. Pražskými památkami nás provázel pan Kočí, který se školou dlouhodobě spolupracuje.

Nejprve jsme se společně vydali na Pražský hrad a po stopách Karla IV. jsme navštívili Zlatou uličku. Odtud naše cesta vedla do věže, která se nazývá Daliborka a kde nám bylo všem trochu úzko, protože jsme měli možnost shlédnout mučicí nástroje středověku.

Ohromil nás Vladislavský sál, který dříve sloužil i jako místo pro souboje na koních a nyní se využívá k předávání státních vyznamenání panem prezidentem. Jako bonus jsme zde měli možnost vidět duplikáty českých korunovačních klenotů.

Krásná byla i katedrála sv. Víta, Karlův most, Staroměstské náměstí a Staroměstský orloj.

Protože nedílnou součástí každého našeho výletu je se dobře najíst, využili jsme volného času na Václavském náměstí a s dětmi jsme navštívili jejich vytoužený MC Donald.

Na zpáteční cestu jsme se tak vydali plni zážitků, příjemně unaveni a s plnými bříšky.