Slavnost Slabikáře

Jakoby to bylo včera, kdy žáčci z 1. A poprvé usedli do školních lavic. Téměř tři měsíce se prokousávali prvními písmenky, která začali skládat do slabik a nakonec do prvních slov. Rozloučili se s Živou abecedou a těšili se na svou první knížku – Slabikář.

Proto jsme si na 1. prosince 2021 pozvali rodiče, abychom jim předvedli, co jsme se naučili a dokázali jim, že si Slabikář zasloužíme.

Prvňáci nejdříve museli složit slib, že budou pravidelně číst, a potom přistoupili k samotnému obřadu – pasování na čtenáře a čtenářku. Před všemi rodiči úspěšně přečetli slabiky a slova. Za odměnu od deváťáků, svých „strážných andělů“, dostali vytoužený Slabikář.

K této slavnosti jim maminka Valinky Zicháčkové donesla vlastnoručně vyrobený zákusek v podobě mini nanuku z čokolády. Na každém bylo počáteční písmeno jejich jména. Děti si úspěšně poznaly ten svůj a s chutí se do něj pustily.

Moc děkujeme.

Slavnost se vydařila, což ocenili nadšení prvňáčci i jejich rodiče, kteří si tuto slavnostní chvilku užili společně s dětmi.

 

Za spokojené prvňáčky Mgr. Veronika Lejsková