Výlet druháčků na Ranč u Tuffa v Dobroticích

Za snahu, úsilí a píli věnované školní přípravě připravujeme pro děti za odměnu školní výlety. Ve dnech 22. – 23. června se žáci 2. ročníků vydali vlakem do Dobrotic na Ranč u Tuffa. Prohlédli jsme si okolí ranče a stáje s koňmi, víme, že existují koňské musli, jak očistit koně, jak se koně sedlají, že práce s koňmi vyžaduje každodenní péči. Všichni jsme se projeli na koních Báře, Čokinovi a Vilíkovi a také jsme měli možnost pohladit si místní krásné kočičky, hříbata
a novofundlandské pejsky. Za zprostředkování výletu patří poděkování paní Mileně Barkóciové, mamince Jeni Cveka a Sáry Cvekové, kteří se starají na ranči o koně a jsou tam jako doma. Výlet je za námi a červen nezadržitelně naznačuje příchod doby pro školáka nejmilejší – doby dlouhých letních teplých nocí, táborů, výletů, grilovaček, vodních hrátek – doby letních prázdnin. Přejeme dětem, aby zažívaly krásná dobrodružství a poznání, na která budou ještě dlouho vzpomínat.