Autorské čtení s paní Vladimírou Staňkovou

Pátek 3. 11. 2023 nám na prvním stupni zpříjemnila návštěva paní spisovatelky Vladimíry Staňkové. Co je to nakladatelství, jak vzniká kniha, jak se rodí hlavní postavy a jejich jména, to všechno jsme se měli možnost dozvědět i vyzkoušet si na vlastní kůži. Nechyběly ani knihy samotné, např. Vymetkout nebo Srandičky kočičí partičky. Pátou třídu paní Staňková seznámila s knihou, na jejímž překladu se podílela. Kniha pojednává o nejrůznějších strašidlech a jejich dobrodružstvích. A na děti čekalo také malé dobrodružství – jejich úkolem bylo podle obrázku strašidlům vymyslet jméno a vlastnosti. Děti byly velmi šikovné, nápadité a kdo ví, třeba je mezi nimi budoucí spisovatel či spisovatelka. Děkujeme tímto paní Staňkové za inspirativní zpestření výuky a těšíme se na její další nové knihy 😊

Mgr. Monika Ministrová