Barevná hodina chemie

Jednu hodinu chemie jsme se s žáky osmého ročníku rozhodli udělat trochu nevšední. Tématem byla voda, proto hlavní roli hrála právě tato životodárná tekutina.

Připravili jsme si několik jednoduchých pokusů, ke kterým nám vystačily běžné suroviny z kuchyně a domácnosti. I tady jsme se drželi pravidla – v jednoduchosti je krása.

Žáci si vyzkoušeli, co voda dokáže, když působí jako rozpouštědlo, nebo se mohli přesvědčit o tom, že voda vytváří nemísitelnou směs s olejem, čímž si také prakticky zopakovali učivo o směsích, které jsme probírali v dřívějších hodinách.

Asi nejzajímavějším a nejzábavnějším pokusem byla lávová lampa, která vypadala opravdu efektně. Myslím, že tato hodina splnila očekávání a žáky tak namotivovala k většímu zájmu o tento všeobecně málo oblíbený předmět.

Chtěla bych poděkovat především žákyním 8. A za spolupráci při realizaci této vyučovací hodiny.

Ing. Hana Miklíková