Barevné dny na naší škole

V uplynulých dnech, 18. – 22. října, probíhaly na naší škole tzv. barevné dny. Zástupci tříd si na školním parlamentu zvolili barvy, které se v daných dnech budou nosit. Debata to byla živá a nakonec se po všech návrzích odhlasovala barva červená na pondělí, černá na úterý, na středu šedá, na čtvrtek  zelená a na pátek bílá.

Každou velkou přestávku se třídy sešly na schodišti u vstupu do školy, kde probíhalo společné focení. Škola v tyto dny hýřila barvami, které někteří z žáků obvykle nenosí, a proto bylo zábavné je pozorovat. Největší nadšení z této aktivity projevil první stupeň, kde děti ochotně a nadšeně své barevné outfity nosily a ukazovaly.

V pondělí a úterý před podzimními prázdninami jsme se oblékali do barev státní vlajky – červené, bílé a modré. I v tyto dny jsme se setkávali u focení. Seskupit děti tak, aby se všichni vešli do záběru, nebylo vždy snadné, a proto pomáhal, kdo mohl.

Barevné dny si žáci zvolili sami a bylo na zástupcích jednotlivých tříd, aby prezentovali rozhodnutí parlamentu mezi svými spolužáky a kamarády. V některých třídách jsme mohli vidět i nástěnky s připomenutím barev. Naštěstí každý den také paní učitelka Kubálková připomínala barvy v rozhlase. Děkujeme dětem i zástupcům ze školního parlamentu za jejich aktivitu a přejeme jim spoustu dalších skvělých nápadů a návrhů na dalších setkáních.