Beseda s alkoholikem

Petr Harazin, zpěvák, skladatel, kytarista a frontman skupiny Nebe, sdílí formou besed pro školy svůj příběh a otevřeně hovoří o svém boji s alkoholem i jinými drogami. O alkoholové závislosti si ve středu 7. 6. 2023 povídal i s žáky 7., 8. a 9. ročníku naší školy.

V roce 2019 si pan Harazin poprvé přiznal problémy s alkoholem, který měl negativní vliv na jeho osobní život a práci. Podstoupil tříměsíční pobyt v psychiatrické léčebně, kde se učil pomocí řádu a důslednosti odolat této společensky akceptované, nicméně velmi nebezpečné droze. Už čtyři roky abstinuje.

S dětmi mluvil o svých pocitech, jak těžké bylo přiznat si závislost, popsal jim chod psychiatrické kliniky a podělil se s nimi i o informace ze svého soukromí. Žáci i učitelé poslouchali se zatajeným dechem, ocenili jeho upřímnost, na konci besedy mu pokládali dotazy a mimořádnou besedu ocenili potleskem.

Mgr. Eliška Hubáčková